Przejdź do głównej zawartości
szukanie

Księgowy i urzędnik administracyjny

Zawód: Księgowy i urzędnik administracyjny (stanowisko na miejscu)
Wydział: Finanse
Raporty do: Asystent Kontrolera

PODSUMOWANIE:

Księgowy/administrator pełni kluczową rolę odpowiedzialną za zarządzanie podstawowymi funkcjami księgowymi, zapewniając jednocześnie kluczowe wsparcie administracyjne. Rola ta polega na obsłudze zobowiązań i należności, uzgadnianiu dokumentacji finansowej i zapewnianiu zgodności ze standardami rachunkowości. Dodatkowo stanowisko obejmuje zadania administracyjne, takie jak zarządzanie korespondencją, planowanie spotkań i utrzymywanie zorganizowanych systemów archiwizacji. Wyjątkowe zarządzanie czasem, orientacja na szczegóły, biegłość w oprogramowaniu księgowym oraz posiadanie silnych umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu.

Zakres obowiązków:

Księgowy/administrator ma następujące obowiązki:

Funkcje księgowe:

  • Zarządzaj procesami dotyczącymi zobowiązań i należności, w tym przetwarzaniem faktur, windykacją płatności, komunikacją z dostawcami i działami wewnętrznymi.
  • Uzgodnij i rozwiąż problemy z fakturowaniem i dostawcami, identyfikuj rozbieżności i zapewniaj dokładność zakupów i paragonów kartami kredytowymi, zamówień zakupu i otrzymywanych dokumentów.
  • Prowadź szczegółową dokumentację transakcji finansowych i pomagaj w procedurach zamknięcia miesiąca.
  • Przygotowywanie raportów finansowych oraz pomoc w budżetowaniu i prognozowaniu działań.
  • Współpraca z zespołem finansowym w celu zapewnienia zgodności ze standardami i przepisami rachunkowości.
  • W razie potrzeby wsparcie innych funkcji księgowych i finansowych.

Wsparcie administracyjne:

  • Obsługuj połączenia przychodzące, e-maile i korespondencję, przekierowując zapytania w razie potrzeby i zapewniając wyjątkową obsługę klienta.
  • Utrzymuj zorganizowane systemy archiwizacji, zarówno elektroniczne, jak i fizyczne, aby ułatwić łatwy dostęp do ważnych dokumentów.
  • Koordynuj dostawy materiałów biurowych, aby zapewnić płynne działanie.
  • Pomoc przy specjalnych projektach i inicjatywach zleconych przez kierownictwo.

WYMAGANIA UMIEJĘTNOŚCI/KOMPETENCJE:

  • Preferowany jest tytuł licencjata lub równoważny w dziedzinie rachunkowości lub pokrewnej.
  • Wymagane jest co najmniej 5-letnie udokumentowane doświadczenie na stanowisku księgowego. Doświadczenie w zakresie zobowiązań i należności jest obowiązkowe.
  • Biegła obsługa komputera, programów Word, Excel, Internetu, Outlook, w tym programów księgowych.
  • Doskonałe umiejętności organizacyjne i rozwiązywania problemów z proaktywnym podejściem do radzenia sobie z wyzwaniami.
  • Silne umiejętności komunikacyjne: umiejętność produktywnej interakcji z przełożonymi, współpracownikami, klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi.
  • Umiejętność pracy pod presją i dotrzymywania napiętych terminów.
  • Umiejętność uczenia się i stosowania określonych przepisów, zasad, polityk, przepisów i procedur istotnych dla funkcji księgowych i administracyjnych na danym stanowisku.

LOKALIZACJA: Burlington, ON

Dziękujemy wszystkim wnioskodawcom za złożenie aplikacji; skontaktujemy się jednak tylko z osobami wybranymi na rozmowę kwalifikacyjną. Proszę bez agencji i rozmów telefonicznych. Firma jest pracodawcą zapewniającym równe szanse i stara się uwzględniać kandydatów z niepełnosprawnościami przez cały proces rekrutacji zgodnie z ustawą o dostępności dla osób niepełnosprawnych w Ontario (AODA).

Złóż wniosek o to stanowisko

Oferty pracy: Księgowość
Miejsce pracy: Burlington – ON – CAN